ПРО САНАТОРІЙ "СИНЯК"

Закарпаття - це куточок чудової природи з незайманими лісами, величними горами й прохолодними ріками. Тут небо торкається землі і від союзу цього народжуються цілющі джерела. В області їх нараховується більше 400 і лише воду одного з них назвали "синьою". Саме на його базі і функціонує відомий далеко за межами України санаторій "Синяк". Це провідний курорт по лікуванню захворювань опорно-рухового апарату, кістково-м'язевої і нервової систем. Заклад багатопрофільний. Крім лікування тіла тут можна відновити гармонію душі. І все це завдяки унікальній природі та цілющій "синій" воді. Ще посли Івана Грозного, пересікаючи Карпати, говорили, що в цих горах " вода кислая, как щи, а есть такие кладези, что можно яйцо сварить, есть такие ручейки, что помоешься - птицей летишь".

Хто хоч раз побував на Закарпатті, яке недарма називають "українською Швейцарією", той вже ніколи не забуде цей чарівний край. Він наче спеціально створений Богом для того, аби люди назавжди закохувалися у первозданний світ, оточений прадавніми горами, омитий кришталевими джерелами і вповитий неймовірної свіжості повітрям. Саме тут, на висоті 500 метрів, причаїлася Синяцька долина. Слава про неї поширилася за межі не тільки Закарпаття, а й цілої України. І все завдяки чудодійній силі її мінеральних вод. Легенди переповідають, що колись на цьому місці вирував велетенський невгамовний вулкан. Час приборкав його і лише "синя" сірководнева вода, що виривається назовні з колишнього гирла, нагадує про давно минулі часи. Ще однією берегинею прадавності цієї долини є досконала, нічим не стривожена тиша. Минуло більше двох століть з того часу, коли Синяцька долина відкрила цілющу силу своїх мінеральних вод. Сотні тисяч хворих повернулися до життя, несучи крізь простір і час хвалу та славу цьому чарівному куточку Закарпаття. Сьогодні старовинна оздоровниця щиро вітає всіх, хто хоче відпочити і набратися сил. Варто лише зійти з поїзду на станції "Карпати" Львівської залізничної дороги - і автобус швидко довезе вас до санаторію "Синяк". І влітку, і взимку тут чекатиме на вас зцілення, перевірене часом.


МІСЦЕВІСТЬ НАВКОЛО САНАТОРІЮ "СИНЯК"

Санаторій "Синяк" з усіх боків оточений горами і розміщений у чарівному куточку лісистих Карпат на висоті 420-450 м. над рівнем моря.
З північного боку знаходиться гора Годенвальд, зліва височить скалиста вершина Обавського каменю (1007 м. - це залишки кратера колись бурхливого вулкану третичного періоду) Ось уже близько 20 млн. років пройшло з того часу, коли полум'я та потоки лави перестали порушувати спокій цієї мальовничої місцевості.
Праворуч Обавського каменю здіймається вершина гори Буз (902м.), далі тягнеться гірський масив - Солочинський верх, вершини й схили якого густо вкриті столітніми буками, що чергуються зі стрункими ялинами та смереками. Через територію курорту протікає швидка гірська річка Синявка, приваблива своєю чистотою для королівської форелі.
Клімат у цій місцевості помірний з порівняно теплою зимою і негарячим літом. Стійкий сніговий покрив з'являється наприкінці грудня й утримується до початку квітня. Середньорічна кількість опадів становить біля 600мм.
Розкішний лісопарк навколо санаторію насичує повітря киснем, п'янким ароматом запашних трав, що сприяє повноцінному відпочинку та лікуванню пацієнтів. Ліс навколо змішаний. Зустрічається бук, ялина, смерека, рідше береза, граб. На галявинах достатньо ягід суниці, малини, ожини та чорниці.
Багато грибів (білий, синяки, підберезники, голубінки, опеньки і т.інше.) У річці водиться форель, у рибниках розводять карася, карпа.

ІСТОРІЯ САНАТОРІЮ

Використання мінеральної води "Синяк" у санаторно-курортному лікуванні починається з 1832 року, коли на розпорядження адміністрації графського маєтку було збудовано примітивну "купіль", а для обслуговування пацієнтів, які приїздили сюди, - корчму.

В історичних документах цілюще Синяцьке джерело вперше згадується у XVIII столітті. Ще в ті далекі часи, випасаючи тут отару, вівчарі помітили, що їхня худоба ніколи не хворіє. Спробували вони і собі прийняти купелі місцевих вод і усі, мов один, стали міцними та бадьорими. То ж полетіли чутки про божественну силу Синяцького джерела і потягнулися сюди хворі і стражденні з усіх Карпат. Багато води спливло з тих пір. Більше ста років стоїть тепер тут, серед віковічних дерев на березі річки Синявки, одна з найстародавніших оздоровниць Закарпаття - санаторій "Синяк". Наприкінці минулого століття було лише 16 примітивних кабін для прийому мінеральних ван. У 1922 році побудовані дерев'яні будинки барачного типу. Популярність і слава Синяцького курорту зростала нестримно. Це і спонукало господарів Мукачівської долини німецьких графів Шенборн побудувати тут у 1936 році комфортабельну купальню, а у 1939 році - душове відділення. Свідком тих часів височить старовинна будівля лікувального корпусу - архітектурна окраса санаторію. А різьблені дерев'яні сходи, на яких добре видно графський герб, можна вважати музейним експонатом. Місцеві сірководневі джерела мають характерний синюватий відтінок.

Мабуть, саме тому і Синяцька долина, і річка Синявка, і сам санаторій отримали відповідну назву. Але, звичайно, не в кольорі справа, а у цілющих властивостях тутешньої мінеральної води, чимось подібної до сочинської Мацести. Саме вона і стала головним лікувальним фактором санаторію "Синяк", зробила його відомим і надзвичайно популярним.

ПОБУТ САНАТОРІЮ

Вигідне географічне становище (близько до основних транспортних магістралей - шосейних, залізничних, повітряних) дозволяє приймати відпочиваючих із різних регіонів. На сьогоднішній день курортологічний потенціал дозволяє одночасне цілорічне лікування 338 відпочиваючих у затишних кімнатах з усіма зручностями розрахованих на одного-двох пацієнтів у п'яти спальних корпусах. Тут готові задовільнити найвищі вимоги будь-якого гостя (у тому числі з-за кордону). Номери "Люкс" та "Супер люкс" відповідають необхідним європейським стандартам.

Для кращого задоволення уподобань клієнтів та співставлення з їх можливостями, впроваджена досить гнучка цінова політика щодо вартості проживання та послуг яку поділено на 12 категорій і залежать лиш від умов проживання.В вартість путівки входить вартість харчування, лікування і проживання . У санаторію є також можливість сімейного відпочинку;

Простора і затишна столова дозволяє смачно нагодувати одночасно всіх проживаючих. За раціоном майже індивідуально слідкують дієтсестри, при необхідності, лікарі призначають дієтичні страви. Крім того, бажаючі можуть замовити будь-яку страву на свій смак і посидіти у затишному бенкетному залі.

В Санаторію»Синяк» _ доброзичливий, ввічливий коллектив професіоналів _ від покоївки до лікаря, які щомиті готові Вам допомогти і зробити Ваш відпочинок приємним.
Останнє оновлення на 5 січня 2018, 09:49